نتایج جستجو برای عبارت :

دیگران مردند چون تو نمی‌خواستی کاری کنی؟

در عصر یخبندان بسیاری از حیوانات یخ زدند و مردند.می‌گویند خارپشت ها وخامت اوضاع را دریافتند و تصمیم گرفتند دور هم جمع شوند و بدین ترتیب همدیگر را حفظ کنند.
وقتی نزدیکتر به هم بودند گرمتر می‌شدند؛ ولی خارهایشان یکدیگر را زخمی می‌کرد. بخاطر همین تصمیم گرفتند از هم دور شوند ‫ولی از سرما یخ زده می مردند.‬
ادامه مطلب
در عصر یخبندان بسیاری از حیوانات یخ زدند و مردند. می‌گویند خارپشت ها وخامت اوضاع را دریافتند و تصمیم گرفتند دور هم جمع شوند و بدین ترتیب همدیگر را حفظ کنند.
وقتی نزدیکتر به هم بودند گرمتر می‌شدند؛ ولی خارهایشان یکدیگر را زخمی می‌کرد. بخاطر همین تصمیم گرفتند از هم دور شوند ‫ولی از سرما یخ زده می مردند.‬ از اینرو مجبور بودند یا خارهای دوستان را تحمل کنند، یا نسلشان منقرض شود. پس دریافتند که بهتر است باز گردند و گرد هم آیند و آموختند که: با ز
در عصر یخبندان بسیاری از حیوانات یخ زدند و مردند.
خارپشت ها وخامت اوضاع را دریافتند. تصمیم گرفتند دورهم جمع شوند و بدین ترتیب همدیگر را حفظ کنند.‌‌
وقتی نزدیکتر بودند گرمتر می شدند ولی خارهایشان یکدیگر را زخمی می کرد به همین خاطر تصمیم گرفتند ازهم دور شوند ولی از سرما یخ زده می مردند. 
از این رو مجبور بودند برگزینند یا خارهای دوستان را تحمل کنند، یا نسلشان از روی زمین بر کنده شود.
دریافتند که باز گردند و گردهم آیند. آموختند که، با زخم های کوچ
ضرورت دوستی و دشمنی (تولی و تبری) برای خداوند
ابن شعبه حرانی رضوان الله علیه روایت کرده است:
وَ قالَ الْجَوادُ علیه السلام : اَوْحَى اللّهُ اِلى بَعْضِ الأنبِیاءِ: أمّا زُهْدُكَ فی الدُّنیا فَتُعَجِّلُكَ الرّاحَةَ وَامّا انْقِطاعُكَ اِلىَّ فَیُعَزِّزُكَ بی، وَلكِنْ هَلْ عادَیْتَ لی عَدُوّا وَ والَیْتَ لی وَلیّا.
امام جواد علیه السلام فرمودند: خداوند به یكى از پیامبران وحى كرد: اما زهد تو، آسایشى را به دنبال دارد كه به زودى به تو خواهد رس
خودم رو گذاشتم جای خانواده مسافرین هواپیما....
یکبار وقتی خبر سقوط هواپیما رو شنیدم و فهمیدم همه سرنشینانش جان باختند... من مردم... 
بعد چند روز باخبر میشم که عزیزانم اشتباهی مردند! 
اینبار اما بارها از داغ این درد میمیرم و زنده میشم و هیچ چیزی آرومم نمیکنه ... 
فکر کن بخاطر یه اشتباه 
یک اشتباه
پشت این یک اشتباه هزاااااار اشتباه من و شما پنهان شده!
هزااااار اشتباه من و شما پنهان شده!!
ﺩﺭ ﻋﺼﺮ ﺨﺒﻨﺪﺍﻥ ﺑﺴﺎﺭ ﺍﺯ ﺣﻮﺍﻧﺎﺕ ﺦ ﺯﺩﻧﺪ ﻭ ﻣﺮﺩﻧﺪ.
ﺧﺎﺭﺸﺘﻬﺎ ﻭﺧﺎﻣﺖ ﺍﻭﺿﺎﻉ ﺭﺍ ﺩﺭﺎﻓﺘﻨﺪ
ﺗﺼﻤﻢ ﺮﻓﺘﻨﺪ : 
ﺩﻭﺭﻫﻢ ﺟﻤﻊ ﺷﻮﻧﺪ ﻭ ﺑﺪﻦ ﺗﺮﺗﺐ ﻫﻤﺪﺮ ﺭﺍ ﺣﻔﻆ ﻨﻨﺪ ...!؟
ﻭﻗﺘ ﻧﺰﺩﺘﺮ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﺮﻣﺘﺮ ﻣ ﺷﺪﻧﺪ 
ﻭﻟ ﺧﺎﺭﻫﺎﺸﺎﻥ
ﺪﺮ ﺭﺍ ﺯﺧﻤ ﻣ ﺮﺩ
ادامه مطلب

اینقدر حال مملکت خراب است که 
از من نخواه خوب باشم،
خوب‌تر از این باشم مگر می‌شود؟
این سال را نحصی گرفته است و
هی کش می‌آید و
این زمستان طولانی تمام نمی‌شود.
راستی تو کجایی وقتی
 منِ سیستم ایمنی بدن‌ضعیف هر روز
 با استرس گرفتن این ویروس مدرن معلوم الحال
 که در گوشی بگویم
انگار با مسافران فلان هواپیمای از ما بهتران،
همان‌ها که می‌گویند همین مملکت مریض
به دست آنها می‌چرخد که نه، لنگ می‌زند،
آمد و ن
روایت یک شاهد عینی از ایران «وَبازده» در ۱۶۳ سال پیش:
مردم به توصیه‌ها گوش نمی‌دادند، مثل همیشه آب‌های جوی را می‌نوشیدند.
می‌گفتند مرض از طرف خدا می‌آید، اگر خدا خواست ما خواهیم مرد وگرنه زنده خواهیم ماند. 
مردم چنان می‌مردند که گویی برگ از درخت می‌ریزد ...

منبع: کانال تلگرامی باکلاس باشیم
ارتباط قلبی
در عصر یخبندان بسیاری از حیوانات یخ زدند و مردند. می‌گویند خارپشت ها وخامت اوضاع را دریافتند و تصمیم گرفتند دور هم جمع شوند و بدین ترتیب همدیگر را حفظ کنند.
وقتی نزدیکتر به هم بودند گرمتر می‌شدند؛ ولی خارهایشان یکدیگر را زخمی می‌کرد. بخاطر همین تصمیم گرفتند از هم دور شوند ‫ولی از سرما یخ زده می مردند.‬ از اینرو مجبور بودند یا خارهای دوستان را تحمل کنند، یا نسلشان منقرض شود. پس دریافتند که بهتر است باز گردند و گرد هم آیند و آمو

واقعیت رابطه ها

در عصر یخبندان بسیاری از حیوانات یخ زدند و مردند. خارپشت ها وخامت اوضاع را دریافتند. تصمیم گرفتند دور هم جمع شوند و بدین ترتیب همدیگر را حفظ کنند. وقتی نزدیک تر بودند، گرم تر می شدند ولی خارهایشان یکدیگر را زخمی می کرد. به همین خاطر تصمیم گرفتند از هم دور شوند ولی به همین دلیل از سرما یخ زده می مردند. از این رو مجبور بودند برگزینند یا خارها ی دوستان را تحمل کنند، یا نسلشان از روی زمین بر کنده شود. دریافتند که باز گ
آنقدر نگذاشتی ببوسمت که بوسیدن را هم ممنوع کردند!
 و حالا که نفس‌هامان هم به شماره افتاده، مثل عشق سالهای وبا!! وای بر ما!!!لعنت به تو ، لعنت به من ، لعنت به همه ما!!! بخاطر همه‌ی بوسه‌هایی که از هم دریغ کردیم.. از طرف من به تمام مردم دنیا بگو: تا می‌توانید همدیگر را ببوسید!
نسل ما همه مردند در عصر یخبندان! عصری که بوسیدن، حکم جام شوکران را داشت و چکاندن ماشه در دهان خویش!
به همه‌ی دنیا بگو ما را نامهربانی‌ها کشت نه جنگ‌های صلیبی و طاعون  و سل!
گ
در عصر یخبندان بسیاری از حیوانات یخ زدند و مردند. خارپشت ها وخامت اوضاع را دریافتند. تصمیم گرفتند دورهم جمع شوند و بدین ترتیب همدیگر را حفظ کنند.‌‌ وقتی نزدیکتر بودند گرمتر می شدند ولی خارهایشان یکدیگر را زخمی می کرد به همین خاطر تصمیم گرفتند ازهم دور شوند ولی از سرما یخ زده می مردند. از این رو مجبور بودند برگزینند یا خارهای دوستان را تحمل کنند، یا نسلشان از روی زمین بر کنده شود.
دریافتند که باز گردند و گردهم آیند. آموختند که، با زخم های کوچک
بسم الله الرحمن الرحیم-نظریات شخصی است- روزنامه  - العربیه  بزبا ن انگلیسی بنابر نوشته ویکپیدیا- برای  حضار در داخل انگلستان وامریکا بوجود امده است- مانند پرس تی وی  ما واقعا چه چیزی برای  گفتن دارد-!!تاسیس  و روز های اغازین-  این سیاه نامه اطلاعاتی از جهان میدهدکه بطور کامل ان درروزنامه ه های جهان وجوددارد ودروغهای  زیادی درباره گروه مقاومت مینویسد وبیانیه های سیاسی  عربستان درباره گروه مقاومت  نشر مبدهد- اما هیچ خبر داخلی از عربستان نمی
در دهکده ای
در سرزمین کوهستانی بالکان
در طی یک روز
گروهی کودک
شهید شدند
همه در یک سال زاده شدند
همه به یک مدرسه رفته بودند
همه در جشنهای یکسانی شرکت کرده بودند
همه یک جور واکسن زده بودند
و همه در یک روز مردند
و پنجاه و پنج دقیقه
پیش از آن لحظه شوم
آن کودکان
پشت میزشان نشسته بودند
سرگرم حل کردن مسئله ای سخت
یک مسافر باید با چه سرعتی قدم بردارد 
تا برسد به آن شهر
مشتی رویای یکسان
وراز های یکسان
راز عشق و عشق به میهن
در ته جیب هایشان پنهان بود
و همگ
گفت:بهتر است گاه برای ساختن خودت به گذشته سفر کنی
گفتم:اگر گذشته هم مرا نخواهد چه؟!
عجیب بود،برگشتن را می گویم،گذشته ام شبیه دشتی بی سر و پا شده بود،نه ابتدایش مشخص بود،نه انتهایش...چیزهایی دیدم که در لحظه باورشان نکرده بودم...شاید هم نخواسته بودم...اما هرچه بود و نبود،گذشته بود
گفت:کاش راهی برای باز گرداندن گذشته بود
گفتم:اگر من هم گذشته را نخواهم چه؟!
ناگاه دیوار ها لرزیدند،سقف ها ریختند،آدم ها مردند و از میان خاک و خل آدم های جدید سر برآوردن
وای بر ما!!!بخاطر همه‌ی بوسه‌هایی که از هم دریغ کردیم..
از طرف من به تمام مردم دنیا بگو: تا می‌توانید همدیگر را ببوسید!
نسل ما همه مردند در عصر یخبندان! عصری که بوسیدن، حکم جام شوکران را داشت و چکاندن ماشه در دهان خویش!
به همه‌ی دنیا بگو ما را نامهربانی‌ها کشت نه جنگ‌های صلیبی و طاعون و کرونا و سل! ‌‌‌‌‌‌‌‌‎‌‌‎‌‌-‌-‌-‌‌‌‎‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‎‌‌‎‌‌-‌-‌
@Parsa_Night_narrator
#کانال_آوای_شبانه_پارسا
#اخبار_روز_ایران_و_جهان
-tumblrhttps:
-1 ﺩﺭ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﺭﺍﻩ ﺯﻧﺪ، ﺪﺍﻡ ﺭﺍﻩ ﺮﻓﺘﺎﺭ ﺧﻄﺎ ﻭ ﺸﻤﺎﻧ ﺍﺳﺖ؟
1 ‏) ﺭﺍﻩ ﺧﻮﺩ
2 ‏) ﺭﺍﻩ ﺩﺮﺍﻥ
3 ‏) ﻫﺮ ﺩﻭ ﻣﻮﺭﺩ
-2 ﺑﺖﺮﺳﺘﺎﻥ، ﺑﺮﺍ ﺗﻮﺟﻪ ﺎﺭ ﺧﻮﺩ، ﺁﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻪ ﺴﺎﻧ ﻣُﻨﺘﺴﺐ ﻣﺮﺩﻧﺪ؟
1 ‏) ﻧﺎﺎﻥ
2 ‏) ﺩﺍﻧﺸﻤﻨﺪﺍﻥ
3 ‏) ﺣﺎﻤﺎﻥ
-3 ﺩﺭ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﺣﺎﻤﺎﻥ ﺟﺎﻣﻌﻪ، ﺪﺍﻡ ﺭﺍﻩ ﻣﻌﻘﻮﻝﺗﺮ ﺍﺳﺖ؟
1 ‏) ﻧﻈﺎﻡ ﻣﻮﺭﻭﺛ
2 ‏) ﺭﺃ ﺍﺜﺮﺖ
3 ‏) ﻧﻈﺮ ﺍﻗﻠﺖ
-4 ﺁﻪ 119 ﺳﻮﺭﻩ ﺗﻮﺑﻪ، ﺩﻭﺳﺘ ﺑﺎ ﻪ ﺴﺎﻧ ﺭﺍ ﺗﻮﺻﻪ ﻣﻨﺪ؟
1 ‏) ﺑﺎﺳﻮﺍﺩﺍﻥ
2 ‏) ﺭﺍ
آنقدر نگذاشتی ببوسمت که بوسیدن را هم ممنوع کردند! و حالا که نفس هامان به شماره افتاده ، مثل عشق سال های وبا! لعنت به تو، لعنت به من،لعنت به همه ی ما! بخاطر همه بوسه هایی که از هم دریغ کردیم.. اگر زنده ماندی از طرف من به تمام مردم دنیا بگو : تا می توانید همدیگر را ببوسید! نسل همه ما مردند در عصر یخبندان! عصری که بوسیدن،حکم جام شوکران را داشت و چکاندن ماشه در دهان خویش! 
به همه ی دنیا بگو مارا نامهربانی ها کشت نه جنگ صلیبی و طاعون و سل!
-گابریل گارسا م
در یکی از کشورهای همسایه پسر بچه 9ساله در حال بازی با دوستان خود در یک خرابه ای بود (این خرابه بعلت عدم سکونت آدمیان به محل زندگی جنها تبدیل شده بود)در حالیکه با بچه های دیگر بازی میکرد یک گربه سیاه میبنند وچون این بچه نترس بود گربه را گرفته و شروع اذیت وآذار گربه بیچاره کرد از آنطرف بچه های دیگه هم اونو تشویق میکردند.پسر بچه یک چاقوی کوچک همراه داشت که با اون چاقو چندین ضربه به گربه بخت برگشته میزد طوری که خون از کمر گربه جاری شد.پسر بچه نمیذاش

آن مرد با باران خواهد آمد

دیروز چند فیل در آفریقا مردند. از خشکسالی. می‌بینی؟ حتی فیل‌ها هم با آن عظمت به همین سادگی ممکن است بیفتند و دیگر پایی برای برخاستن و نایی برای نفس کشیدن نداشته باشند.
 تصویر و خبر مرگ فیل‌ها انگار که چیزی ناممکن یا لااقل دور از ذهن بود. فیل‌ها را شاید بشود کشت، عاج‌شان را برید اما، مردن آن هم از خشکسالی انگار جایی توی ذهن نداشت.
اما، آدما چرا. آدم‌ها فیل نیستند. آدم‌ها کم طاقت‌اند. ضعیف‌اند. یک روز، شاید دو رو
پاسخ سوالات ۱۸مهر ۹۸
1 ﺩﺭ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﺭﺍﻩ ﺯﻧﺪ، ﺪﺍﻡ ﺭﺍﻩ ﺮﻓﺘﺎﺭ ﺧﻄﺎ ﻭ ﺸﻤﺎﻧ ﺍﺳﺖ؟
1 ‏) ﺭﺍﻩ ﺧﻮﺩ
2 ‏) ﺭﺍﻩ ﺩﺮﺍﻥ
3 ‏) ﻫﺮ ﺩﻭ ﻣﻮﺭﺩ
- 2 ﺑﺖﺮﺳﺘﺎﻥ، ﺑﺮﺍ ﺗﻮﺟﻪ ﺎﺭ ﺧﻮﺩ، ﺁﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻪ ﺴﺎﻧ ﻣُﻨﺘﺴﺐ ﻣﺮﺩﻧﺪ؟
1 ‏) ﻧﺎﺎﻥ
2 ‏) ﺩﺍﻧﺸﻤﻨﺪﺍﻥ
3 ‏) ﺣﺎﻤﺎﻥ
- 3 ﺩﺭ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﺣﺎﻤﺎﻥ ﺟﺎﻣﻌﻪ، ﺪﺍﻡ ﺭﺍﻩ ﻣﻌﻘﻮﻝﺗﺮ ﺍﺳﺖ؟
1 ‏) ﻧﻈﺎﻡ ﻣﻮﺭﻭﺛ
2 ‏) ﺭﺃ ﺍﺜﺮﺖ
3 ‏) ﻧﻈﺮ ﺍﻗﻠﺖ
- 4 ﺁﻪ 119 ﺳﻮﺭﻩ ﺗﻮﺑﻪ، ﺩﻭﺳﺘ ﺑﺎ ﻪ ﺴﺎﻧ ﺭﺍ ﺗﻮﺻﻪ ﻣﻨﺪ؟
1 ‏)
پاسخ سوالات ۱۸مهر ۹۸
1 ‏) ﺭﺍﻩ ﺧﻮﺩ
2 ‏) ﺭﺍﻩ ﺩﺮﺍﻥ
3 ‏) ﻫﺮ ﺩﻭ ﻣﻮﺭﺩ
1 ‏) ﻧﺎﺎﻥ
2 ‏) ﺩﺍﻧﺸﻤﻨﺪﺍﻥ
3 ‏) ﺣﺎﻤﺎﻥ
1 ‏) ﻧﻈﺎﻡ ﻣﻮﺭﻭﺛ
2 ‏) ﺭﺃ ﺍﺜﺮﺖ
3 ‏) ﻧﻈﺮ ﺍﻗﻠﺖ
1 ‏)
پاسخ سوالات ۱۸مهر ۹۸
1 ‏) ﺭﺍﻩ ﺧﻮﺩ
2 ‏) ﺭﺍﻩ ﺩﺮﺍﻥ
3 ‏) ﻫﺮ ﺩﻭ ﻣﻮﺭﺩ
1 ‏) ﻧﺎﺎﻥ
2 ‏) ﺩﺍﻧﺸﻤﻨﺪﺍﻥ
3 ‏) ﺣﺎﻤﺎﻥ
1 ‏) ﻧﻈﺎﻡ ﻣﻮﺭﻭﺛ
2 ‏) ﺭﺃ ﺍﺜﺮﺖ
3 ‏) ﻧﻈﺮ ﺍﻗﻠﺖ
1 ‏)
بسم الله الرحمن الرحیم-نظریات شخصی است- هشت نفر
که چهار زوج امریکائئ هستند درهتل پرادایز درجمهوری دومنیکن پشت سرهم درظرف یک
هفته مرده اند که حالتی شبیه سکته قلبی رخ داده است اول رنگ پریده شدند وسپس تنفس
مشکل پیدا کرده است وسپس مردند پزشکی جمهموری دومنیکنگفته است دستگاه سم شناسی من
خراب است  ودردومنیکن عدهای را به خاک
سپردند وبعضی رابه امریکا اوردند وهیچگونه اثارینشان نداده است تصور میشود درکمد
زیر دست شوئی  یک بطری حاوی مواد شیمیائی
خاص
سوالات مسابقه درسهایی از قرآن۹۸.۷.۱۸

1 ‏) ﺭﺍﻩ ﺧﻮﺩ
2 ‏) ﺭﺍﻩ ﺩﺮﺍﻥ
3 ‏) ﻫﺮ ﺩﻭ ﻣﻮﺭﺩ
1 ‏) ﻧﺎﺎﻥ
2 ‏) ﺩﺍﻧﺸﻤﻨﺪﺍﻥ
3 ‏) ﺣﺎﻤﺎﻥ
1 ‏) ﻧﻈﺎﻡ ﻣﻮﺭﻭﺛ
2 ‏) ﺭﺃ ﺍﺜﺮﺖ
3 ‏) ﻧﻈﺮ ﺍﻗﻠﺖ
-4 ﺁﻪ 119 ﺳﻮﺭﻩ ﺗﻮﺑﻪ، ﺩﻭﺳﺘ ﺑﺎ ﻪ ﺴﺎﻧ ﺭﺍ

1 ‏) ﺭﺍﻩ ﺧﻮﺩ
2 ‏) ﺭﺍﻩ ﺩﺮﺍﻥ
3 ‏) ﻫﺮ ﺩﻭ ﻣﻮﺭﺩ
1 ‏) ﻧﺎﺎﻥ
2 ‏) ﺩﺍﻧﺸﻤﻨﺪﺍﻥ
3 ‏) ﺣﺎﻤﺎﻥ
1 ‏) ﻧﻈﺎﻡ ﻣﻮﺭﻭﺛ
2 ‏) ﺭﺃ ﺍﺜﺮﺖ
3 ‏) ﻧﻈﺮ ﺍﻗﻠﺖ

1 ‏) ﺭﺍﻩ ﺧﻮﺩ
2 ‏) ﺭﺍﻩ ﺩﺮﺍﻥ
3 ‏) ﻫﺮ ﺩﻭ ﻣﻮﺭﺩ
1 ‏) ﻧﺎﺎﻥ
2 ‏) ﺩﺍﻧﺸﻤﻨﺪﺍﻥ
3 ‏) ﺣﺎﻤﺎﻥ
1 ‏) ﻧﻈﺎﻡ ﻣﻮﺭﻭﺛ
2 ‏) ﺭﺃ ﺍﺜﺮﺖ
3 ‏) ﻧﻈﺮ ﺍﻗﻠﺖ
آیا به اندازه کافی مرغ دارید؟
دهقانی در مزرعه‌اش یک مرغدانی بزرگ داشت. چند روز بود که تعدادی از مرغ‌های او می‌مردند. نمی‌دانست چه باید بکند، برای همین از همسایه‌اش مشورت خواست.
همسایه پرسید: «چه غذایی به مرغ‌ها می‌دهی؟»
دهقان گفت: «جوی دوسر.»
همسایه گفت: «نه، جوی دوسر خوب نیست. باید به آنها گندم بدهی.»
دو روز بعد که این دو در بازار به هم برخورد کردند، دهقان گفت: «اوضاع که بهتر نشده هیچ، در این چند روز بیست مرغ دیگر هم از بین رفته‌اند.»
مرد
مقاومت با حرف‌های بزرگ شروع نمی‌شود
بلکه با کارهای کوچک
مانند خش‌خش آرام طوفان در باغچه
یا گربه‌ای که تلوتلو می‌خورد

مانند رودخانه‌های بزرگ
با سرچشمه‌ی کوچک
در دل جنگلی

مانند حریقی بزرگ
با همان کبریتی که
سیگاری را هم روشن می‌کند

مانند عشق در یک نگاه
و به دل نشستن صدایی که تو را جذب می‌کند

مقاومت با پرسشی از خود
آغاز می‌شود
و سپس همان سوال را از دیگری پرسیدن.

{ رمکو کامپرت }
۱. ﺩﻗﻘﺎ ﻣﺸﺨﺺ ﻨﺪ ﻪ ﻪ ﻣ‌ﺧﻮﺍﻫﺪ.
ﺍﺮ ﻣ‌ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺩﺭﺁﻣﺪ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺍﻓﺰﺍﺶ ﺑﺪﻫﺪ، ﺩﻗﻘﺎ ﻣﺸﺨﺺ ﻨﺪ ﻣﺧﻮﺍﻫﺪ ﻪ ﺩﺭﺁﻣﺪ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ.
۲. ﻫﺪﻑ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﻣﺘﻮﺏ ﻨﺪ. ﻫﺪﻓ ﻪ ﻣﺘﻮﺏ ﻧﺒﺎﺷﺪ ﺧﺎﻝ ﻭ ﺭﻭﺎﺳﺖ ﻭ ﺩﺭ ﺲ ﺧﻮﺩ ﺍﻧﺮ ﻭ ﻗﺪﺭﺗ ﻧﻬﻔﺘﻪ ﻧﺪﺍﺭﺩ.
کم رنگترین قلم ها، از پر رنگترین ذهنها ماندگارترند.
۳. ﺑﺮﺍ ﺩﺳﺖ ﺎﺑ ﺑﻪ ﻫﺪﻑ ﺧﻮﺩ ﺯﻣﺎﻥ ﻣﺸﺨﺺ ﺳﺎﺯﺪ. ﺫﻫﻦ ﻧﻤﻪ ﻫﻮﺷﺎﺭ ﺷﻔﺘﻪ ﺿﺮﺏﺍﻻﺟﻞ ﺍﺳﺖ ﺗﺎ ﻫﻤﻪ ﻧﺮﻭﻫﺎ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﻓ

وَلَا تُصَلِّ عَلَىٰ أَحَدٍ مِنْهُمْ مَاتَ أَبَدًا وَلَا تَقُمْ عَلَىٰ قَبْرِهِ ۖ إِنَّهُمْ کَفَرُوا بِاللَّهِ وَرَسُولِهِ وَمَاتُوا وَهُمْ فَاسِقُونَ
و هیچ گاه به نماز میت آن منافقان حاضر مشو و بر (جنازه و) قبر آنها (به دعا) مایست،
که آنها به خدا و رسولش کافر شدند و در حال فسق و بدکاری مردند. توبه/84

هنوز جای حمایت‌های بی‌دریغ برخی از شما خواص بی‌خاصیت در ناله و فغانِ وفات فتنه‌گر معروف در استخر فرح پهلوی درد می‌کند که باز بیانه‌ای
این که شب ترسناکی بود در آن شکی نیست.
بدنم می‌لزید. انگار وجودم در هم می‌پیچید و گره می‌خورد. میخواستی بازش کنی کل نخ می‌گسست و دوباره به نخی دیگر از وجودم گره، کور میکرد.
هر ازگاهی سایه ای از کنارم رد می‌شد یا سوسکی روی میزم راه می‌رفت. توهم هایی که نمی‌شود نامشان را توهم گذاشت.
با دستان لرزان و انگشتان یخ زده صفحه ها را رد می‌کردم. تا جایی که می‌شد قوز کرده بودم. با تمام سرعت، و بی کیفیت ترین حالت، و حواس پرت ترین چشم هایی که تا آن زمان دا
صوت: URL
خلاصه جلسه شانزدهم: علت غیر تحقق غیرمستقیم بیماری:۱-ابتلا به جهت منزلت(پیش‌تر گفته شده) ۲- گناه ۳-اجل

شاید بشود بیماری را براساس این سه علت به سه دسته تقیسم کرد:۱-بیماری ابتلا ۲-بیماری گناه ۳-بیماری اجل
به بیماری اجل بیماری سام میگویند. 
بیماری ها از نظر جنس به دوسته تقسیم می‌کنند: ۱- سام(درمان و دارور در آن موثر  نیست و منجر به مرگ می‌شود)    ۲- بیماری غیر سام(درمان و دارور در آن موثر  است و منجر به مرگ نمی‌شود)
در بیماری سام و غیر سام هر
قسمت دوم
به نام خدا
نویسنده:امیرحسین کاظم دخت

در سالیان پیش در نزدیکی شهر آبادان عمارتی وجود داشت که به عمارت شیخِ خنده معروف بود. صاحب این عمارت شیخ عربی بود که هر هفت روز مقدمات جشن آماده میکرد و همه مردم جمع می شدند و شادی میکردند.
این جشن ها در رسومات هم برگزار میشد.
این عمارت سالیان سال افراد را به خود دعوت می کرد.
عروسی،جشن،شادی و تمام مراسماتی که شادی آور بود به طور رایگان شیخ عرب برگزار میکرد.
شیخ عرب مردی شاد و چاق بود،او از خاندان سع
ﺩﺭﻭﺸ ﺩﺭ ﻮﻫﺴﺎﺭ ﺩﻭﺭ ﺍﺯ ﻣﺮﺩﻡ ﺯﻧﺪ ﻣﺮﺩ ﻭ ﺩﺭ ﺁﻥ ﺧﻠﻮﺕ ﺑﻪ ﺫﺮ ﺧﺪﺍ ﻭ ﻧﺎﺶ ﻣﺸﻐﻮﻝ ﺑﻮﺩ . ﺩﺭ ﺁﻥ ﻮﻫﺴﺘﺎﻥ، ﺩﺭﺧﺘﺎﻥ ﺳﺐ ﻭ ﻼﺑ ﻭ ﺍﻧﺎﺭ ﺑﺴﺎﺭ ﺑﻮﺩ ﻭ ﺩﺭﻭﺶ ﻓﻘﻂ ﻣﻮﻩ ﻣﺧﻮﺭﺩ . ﺭﻭﺯ ﺑﺎ ﺧﺪﺍ ﻋﻬﺪ ﺮﺩ ﻪ ﻫﺮﺰ ﺍﺯ ﺩﺭﺧﺖ ﻣﻮﻩ ﻧﻨﺪ ﻭ ﻓﻘﻂ ﺍﺯ ﻣﻮﻩﻫﺎ ﺑﺨﻮﺭﺩ ﻪ ﺑﺎﺩ ﺍﺯ ﺩﺭﺧﺖ ﺑﺮ ﺯﻣﻦ ﻣﺭﺰﺩ . ﺩﺭﻭﺶ ﻣﺪﺗ ﺑﻪ ﻤﺎﻥ ﺧﻮﺩ ﻭﻓﺎﺩﺍﺭ ﺑﻮﺩ، ﺗﺎ ﺍﻨﻪ ﺍﻣﺮ ﺍﻟﻬ، ﺍﻣﺘﺤﺎﻥ ﺳﺨﺘ ﺑﺮﺍ ﺍﻭ ﺶ ‌ ﺁﻭﺭﺩ . ﺗﺎ ﻨﺞ ﺭﻭﺯ، ﻫ ﻣﻮﻩﺍ
ﻣﻨﺎﺑﻊ آب آﺑﺎری را ﻣﺗﻮان ﺑﻪ دو دﺳﺘﻪ آبﻫﺎی ﺳﻄﺤ ﻣﺎﻧﻨﺪ آب رودﺧﺎﻧﻪ، ﺸﻤﻪ و ﺎ ﻫﺮ آب رواﻧ و آبﻫﺎی زﺮزﻣﻨ ﻣﺎﻧﻨﺪ آب ﺎهﻫﺎی ﻋﻤﻖ و ﻧﻤﻪ ﻋﻤﻖﺗﻘﺴﻢﺑﻨﺪیﺮد.
دراﻦآبﻫﺎﻪ ﺑﺎاﺳﺘﻔﺎده ازﻤ ﺑﻪ ﺳﻄﺢزﻣﻦ ﻫﺪاﺖ ﻣﺮدﻧﺪ ﻣﺗﻮانﺲ ازﺬﺷﺖ ﺳﺎﻋﺖازﺎرﺮدﻣﻮﺗﻮر، اﻗﺪام ﺑﻪ ﻧﻤﻮﻧﻪﺑﺮداری ﻧﻤﻮد. درﺎهﻫﺎی ﺗﺎزه ﺣﻔﺮﺷﺪه ﺣﺪاﻗﻞ ﺑﺎﺪ پس از 24 ﺳﺎﻋﺖ اﻗﺪام ﺑﻪ ﻧﻤﻮﻧﻪﺑﺮداری ﻧﻤﻮد .
 ﺑﺮای ﻧﻤﻮﻧﻪﺮی از آبﻫﺎی ﺳﻄﺤ و زﺮزﻣﻨ اﺑ
 خداب عروجل راههای هدابت را به بندگانس خبر داوه ودر ان راههاب. ایشان  چراغ بر افراشته ودستور داده که چگونه راه پیمانیندوفرموده همانامن امرزنده کسی باشم که توبه کند وایمان اورد و عمل صالح نماید و انگاه هدایت پذبرد83سوره 3 و فرموده و خدا فقط از پرهیز گاران.   می پذیرد پس هرکه خدای عزوجل را نسبت بانچه امرزش فرموده. پرهیزکار باشد همان خدای عزوجل را با ایمان بانچه محمد صلی الله علیه واله اورده ملاقات کند هیهات  هیهات که مردمی از دست رفتندو مردند
پاسخ درسهایی ازقرآن 18 مهر ۹۸

1 ‏) ﺭﺍﻩ ﺧﻮﺩ
2 ‏) ﺭﺍﻩ ﺩﺮﺍﻥ
3 ‏) ﻫﺮ ﺩﻭ ﻣﻮﺭﺩ
1 ‏) ﻧﺎﺎﻥ
2 ‏) ﺩﺍﻧﺸﻤﻨﺪﺍﻥ
3 ‏) ﺣﺎﻤﺎﻥ
1 ‏) ﻧﻈﺎﻡ ﻣﻮﺭﻭﺛ
2 ‏) ﺭﺃ ﺍﺜﺮﺖ
3 ‏) ﻧﻈﺮ ﺍﻗﻠﺖ
-4 ادامه ی سوالات د
تصور شد جزئیات را درک می توانیم؛پس گفتند بالاتر از سیاهی رنگی نیست!
گمان بردیم برای برتر بودن باید به سیاهی پیوست و اینچنین سفیدی ها نزد ما روسیاه شدند تا قاعده رنگ ها به هم بریزد.
هرچه گفتند خطاب به در بود لیک پاسخ از دیوار آمد و آنچه دیوار پاسخ داد شماتت در بود!
باج به شغال ندادیم تا عزتی باشد،آنچه حاصل شد ته مانده ی سفره ی کفتارها بود.
روزگار به نفع ما چرخید و چاقوشان دسته خود را برید،به ظن خود در مسیر پیروزی بودیم غافل از اینکه قرار است سرما
قحطی قصه ها
امسال، سال قحطی دنیای قصه هاست! آرامش درون دلم، تا خدا، خداست... مردند مردمان زمان قدیم و، ماند؛ یک مشت حرف باطل و، یک دست حرف راست دیگر برای عرض هنر، پیش یار هم؛ خاموش، مثل سنگ شدن! باز نارواست باید که طوطی از قفس خود رها شود گر هند هم نشد؛ برود هرکجا هواست! بغضی گرفته راه نفس را، چو استخوان انگار در گلو شده جاگیر، تا کجاست؟! اینبار حرمت دل خود را شکسته ام تا بشکنم هوا و هوس، غیر این جفاست پایان شب، به روز مبدل نمی شود!! آغاز سال، قحطی
پیش بینی هایی که درست نبود!
خفاش ها کاری کردند که آدمها را دچار سردرگمی کردند. کار خدایی بود و باید از خدا کمک می گرفتیم! و حتی برخی گفتند: که مرگ سفید و از علائم ظهور است. اما سکولارها جلو افتادند، تا مانع شوند، و بگویند نه به خدا احتیاج است، و نه دعا و امثال آن، زندگی مردم در دست ما است. لذا با ایجاد ترس و وحشت قدرت را در دست گرفتند! و این بزرگترین اشتباه طب سکولار، و مدیریت سکولار متکی بر آن بود. چرا که حضرت علی ع می فرماید: ترس برادر مرگ است. روا
من به تماشای طلوع آفتاب نشسته ام...
میدانید، در زندگی لحظاتی پیش می آید که شاید قدرش را ندانیم. اتفاقاتی بیفتد که شاید برایمان بی اهمیت باشد. اما کسی چه میداند که همین پیشامدهای کم اهمیت روزی دشنه ای زهرآلود بر قلبمان میشود؟ شاید زیاد غلوآمیز باشد اما گفتنش برایم لازم است و خواندنش برای شما خالی از لطف نیست.
من چند روز است که به خانه پدرم برگشتم. در خانه پدر پرنده هایی داشتم که با عشق به آنها آب و دانه میدادم، از زاینده رود تا حمام فین را با آنه

قال الامام باقر (علیه السلام): لو یعلم الناس ما فى زیاره قبر الحسین (علیه السلام) من الفضل، لماتوا شوقا
امام باقر (علیه السلام) فرمود: اگر مردم مى‏ دانستند که چه فضیلتى در زیارت مرقد امام حسین (علیه السلام) است از شوق زیارت
مى‏ مردند.

وسطِ نوشتن پایان‌نامه در حالی که یک پایم توی اتاق بود و یک پایم توی آشپزخانه، کانال دکتر شیری را باز کردم و یک دلنوشته خواندم.تمام که شد بی‌اختیار بغضم گرفت و همه چیز را رها کردم. بغض کردم چون با بندْ بندِ وجودم حس کردم خواستهٔ دل که بماند برای فردا و پس‌فردا و ماه بعد و سال بعد، بیات می‌شود. بد هم بیات می‌شود. جوری بیات می‌شود که هیچ جوره هم نمی‌شود قورتش داد...من امروز می‌خواهم اردیبهشت باشد و لبِ ایوان، کنار گل‌های نازِ بابا و با موسیقی
« ما می خواهیم ، می خواهیم ، می خواهیم و می خواهیم . هر کس که به آگاهی می رسد ، در گوشه ی صحنه ی ناخودآگاه ، ده نیاز را در انتظار خود می بیند . اراده ما را بی امان به جلو می راند زیرا وقتی یک نیاز برآورده شد ، نیاز دیگری جایش را می گیرد و بعدی و بعدی و این وضع سراسر زندگی مان ادامه دارد . 
شوپنهاور گاهی دست به دامان اسطوره ی چرخ ایکسیون یا افسانه ی تانتالوس می شود تا معضل هستی انسان را بازگوید . ایکسیون پادشاهی بود که به زئوس خیانت کرد و به عنوان تنبی
« ما می خواهیم ، می خواهیم ، می خواهیم و می خواهیم . هر کس که به آگاهی می رسد ، در گوشه ی صحنه ی ناخودآگاه ، ده نیاز را در انتظار خود می بیند . اراده ما را بی امان به جلو می راند زیرا وقتی یک نیاز برآورده شد ، نیاز دیگری جایش را می گیرد و بعدی و بعدی و این وضع سراسر زندگی مان ادامه دارد . 
شوپنهاور گاهی دست به دامان اسطوره ی چرخ ایکسیون یا افسانه ی تانتالوس می شود تا معضل هستی انسان را بازگوید . ایکسیون پادشاهی بود که به زئوس خیانت کرد و به عنوان تنبی
در تاریخ جهان چه کسانی بیشترین تعداد انسانهای بی گناه را کشته اند؟
1⃣ هیتلراو یک مسیحی بود که فقط در جنگ جهانی دوم ۵۰ تا ۵۵ میلیون انسان را کشته است. اما رسانه ها هیچ وقت مسیحیان را تروریست خطاب نمیکنند!!
2⃣ ژوزف استالین، مشهور به "عمو جو"او 20 میلیون انسان را قتل عام کرد که 14.5 میلیون نفر آنها از گرسنگی مردند! آیا او مسلمان بود؟؟
3⃣ مائو تسه تونگ (چینی)او بین 14 تا 20 میلبون نفر را قتل عام کرد.آیا او مسلمان بود؟؟
4⃣ بنیتو  ماسولینی (ایتالیایی)او 400 ه
ویرجینیا وولف یک جایی از خاطرات روزانه‌اش نوشته بود: «احساساتم مثل همیشه مخلوطی از چند احساس است.» حال من هم همین است. اندوه، ناامیدی، ترس، خشم، نفرت به علاوه‌‌ی مقادیر معتنابهی خستگی و کلافگی و بی‌حوصلگی و بلاتکلیفی. تهش اینکه حالم خوش نیست. حال کی خوش است؟ یک لحظه خواستم بنویسم حال آن‌هایی که ما را به این روز انداختند اما فکرش را که می‌کنم حال آن‌ها هم خوش نیست. یک مشت در گل مانده‌ی بلاتکلیف و کلافه‌ایم همه‌مان که دیگر نمی‌دانیم کار

«وبا» در طول تاریخ ۷ بار در جهان عالمگیر شد. این در حالی بود که قبل از قرن ۱۹ محدود به شبه‌قاره هند بود و در سال ۱۸۲۱ میلادی برای نخستین بار به واسطه تجارت انگلیسی‌ها وارد ایران شد و مصیبت زیادی به کشورمان وارد کرد.

به گزارش مشرق، بیماری همه‌گیر به بیماری‌ای گفته می‌شود که احتمالا کل جمعیت جهان در معرض این عفونت بالقوه خواهند بود و بخشی از مردم بیمار می‌شوند. با توجه به ورود کروناویروس به ایران و احتمال همه‌گیری آن، اگر به تاریخ مراج
امروز به اتفاق خانواده رفته بودیم امام‌زاده برای زیارت. امام‌زاده‌های اینجا معمولا تنها نیستند. مردم معتقدند اگر مرده‌هایشان را نزدیک قبر و ضریح آن‌ها دفن کنند، شفاعت‌خواه عزیزانشان می‌شوند؛ به‌همین‌خاطر حیاط امام‌زاده‌ها معمولا پر از قبرهای کوچک و بزرگ است، پر از مردگانی که روزی مثل ما زنده بودند و درگیر قصه‌های خودشان. فکر کردن به این قصه‌ها همیشه ذهن مرا مشغول می‌کند و ماحصلش می‌شود نگاه کردن به قبرها بعد از زیارت.
امروز هم ط
یاسمین از من خواسته به زندگی برگردم و متوقف نشوم. تمام این دوروز سعی کرد انگیزه‌ را در من برای ادامه‌ی مسیرم  زنده کند. کاری که همیشه من برایش انجام داده‌بودم. و شاید می‌خواست حالا جبران کند. و من هربار پس راندم و به تکرار بهانه آوردم که نه. حالا نه. نمی‌توانم. سرم بازار مس‌گرهاست. اصلا ولم کن. به کار خودت برس. موفق‌باشی و تمام. و او هربار رهام نکرده‌بود و چندساعت بعد حالم را پرسیده‌بود و سررشته‌ی بحث را باز یافته‌بود. دیشب دوش آب گرمی گرف
تا به حال شده به این فکر کنید که چرا دنیا این همه داره پیشرفت میکنه؟
اصلا این تکنولوژی تا کِی قراره پیشرفت کنه؟
و مهم تر از همه این که مقصد کجاست؟
داریم به چه سمتی میریم؟

بیاید یه کم به عقب برگردیم، حتی بیشتر از یه کم!
قرن ها پیش که اینترنتی در کار نبود، مردم داشتن زندگی میکردن،ما هم الان داریم زندگی می کنیم. مردم کار میکردن تا شکمشون رو سیر کنن، کار میکردن تا بیکار نباشن، ما پیچیده ترش کردیم، کار می کنیم تا در وهله ی اول شکم خودمون رو سیر نگ
                            *بسم الله الرحمن الرحیم *
شرح دروس معرفت نفس 
استاد صمدی آملی
 هر کس بهشت می خواهد، وزنی دارد و وزنِ او بهشت است. 
 هر کس جَنّاتٌ تَجری مِن تَحتِها الاَنهار بخواهد وزن دارد و وزنش معلوم است و وزنِ او همان جَنّات تَجری مِن تَحتِها الاَنهار است! 
 اما هر کسی دل به خدا وابسته است، چون خدا بی مقدار و غیرمتناهی است، چون حقِ صمدی است، این دلبسته شده و این دلداده هم جاهلِ بی مقدار می شود، چون مقدارش به حساب در نمی
                                                                 *بسم الله الرحمن الرحیم *
شرح دروس معرفت نفس 
استاد صمدی آملی
 هر کس بهشت می خواهد، وزنی دارد و وزنِ او بهشت است. 
 هر کس جَنّاتٌ تَجری مِن تَحتِها الاَنهار بخواهد وزن دارد و وزنش معلوم است و وزنِ او همان جَنّات تَجری مِن تَحتِها الاَنهار است! 
 اما هر کسی دل به خدا وابسته است، چون خدا بی مقدار و غیرمتناهی است، چون حقِ صمدی است، این دلبسته شده و این دلداده هم جاهلِ بی مقدار می
ما برای ان ویروس اقدامی نکردیم دلیل ندارد  که برای این ویروس هم اقدام کنیم- حتی هواپیمای های هلند حتی تابعداز تعطیلی ماهان به چین میرفتند وگفتند ویروس کرونا از طریق چین به هلند نیامده است- یک فستوال دانشجو ئی  درهلند ترتیب داده شده است که ششصد دانشجوی ایتالیائی  امده بودند-که چند نفراز انها مبتلا به کرونا بودن ازان طریق کورنا وارد هلندشد اول تصور کردند- انفلنزا است وسپس فهیمدند که کورنا بوده است- اینکه ایتالیائی اینقدرالوده باشد جای تعجب
سلام           

بسم الله الرحمن الرحیم
یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَکُونُوا کَالَّذِینَ کَفَرُوا وَقَالُوا لِإِخْوَانِهِمْ إِذَا ضَرَبُوا فِی الْأَرْضِ أَوْ کَانُوا غُزًّى لَوْ کَانُوا عِنْدَنَا مَا مَاتُوا وَمَا قُتِلُوا لِیَجْعَلَ اللَّهُ ذَٰلِکَ حَسْرَةً فِی قُلُوبِهِمْ ۗ وَاللَّهُ یُحْیِی وَیُمِیتُ ۗ وَاللَّهُ بِمَا تَعْمَلُونَ بَصِیرٌ ١٥٦
ای اهل ایمان! مانند کسانی نباشید که کفر ورزیدند و درباره
درس طب استاد تبریزیان
94/08/27
بسم الله الرحمن الرحیم

موضوع: مقدمه طب اسلامی

صحبت راجع به جایگاه طب اسلامی است. مردم زمانیکه ناچار بشوند سراغ طب اسلامی می‌آیند.
اولین انتخاب مردم طب شیمیایی است و بعد طب سنتی است و طب اسلامی به عنوان آخرین انتخاب است. چرا طب اسلامی آخرین انتخاب است؟ علل و اسباب خاص خودش را دارد.

عوامل محجور ماندن طب اسلامی

تبلیغات سوء
دشمنان توانستند طب اسلامی را با ترفند کنار بزنند و به جای آن داروهای شیمیایی را جایگزین کن
می دانم احتمالا دیده اید اما عکس ها را باید خیره شد.اینجا نه پاریس هست نه لندن.اینجا یکی از بزرگ ترین صفحات تاریخ است. برخی متولدین دهه شصت یا هفتاد که آخرین کتاب تاریخی که مطالعه کردند همان تاریخ دبیرستان است و سیاست را کثیف میدانند و از آن دوری میکنند ، از بانوان داخل این سه عکس بیشتر میدانند که سال 57 و 58 چه شد ! باورتان میشود ؟! تَکرار میکنم. بعضی علامه صفتانِ امروزی، بیشتر از کسانی که در زمان خودشون زندگی می کردند ؛ میدانستند.این روشن فکران
میان #ماه‌من تا #ماه‌گردون تفاوت از زمین تا آسمان است!
المداح و ما أدراک ما المداح؟! 
ما طلبه‌ها وقتی به محل تبلیغی خود می‌رویم نخستین کاری که انجام می‌دهیم شناسایی #ظرفیت‌های_فرهنگی موجود و بالفعل آنجاست. تعداد طلبه‌ها، مکبّرها، موذّن‌ها، دعاخوان‌ها، نوحه‌خوان‌ها، تعداد جلسات فعال در آنجا، شخصیت‌های تاثیرگذار،  و ... . هر چند الحمد لله صدایم نسبتا خوب است و بی‌بهره از صوت نیستم نه البته در حد #صوت_داوودی! ولی رویه‌ام به مشارکت گرفت
از آن روزی که تو سرت را بر زمین گذاشتی، ‌تو گویی که تمام این سرزمین را متر به متر، قبر به قبر، یک مین کار گذاشته‌‌ باشند. اینگار قرار نیست کسی از ما زنده بماند. زندگی دَهَنی شده است و کاری از دست ساز‌دهنی‌ها ساخته نیست. اصلا از آن هزار و سیصد و هشتاد و هشتی که تو رفتی، این سال‌ها همه جشن تکلیف مرگ و دَشت اول قاضی القضات، برادرِ مرگ بر، بوده است. دیگر تنها تصادف نیست که بوی مرگ می‌دهد، تنها یک تصادف است که انسان را زنده به خانواده‌اش پس می‌ده
• عصر دیروز دکمه‌ی pause کرونومتر را زدم و به فرورفتگی کنار انگشتم نگاه کردم. خودکار جاانداخته‌بود. مرد تازه از قبرستان برگشته‌بود. داشت تعریف می‌کرد که صاحبان قبر کناریِ مادربزرگ، با خودشان فلاسک چای و قهوه آورده‌بودند با شیرینی‌هایی شبیه باقلوا. ترکیبی مکمل و مطبوع که خوشش داشته و تکه‌ای با لیوانی چای برداشته و جایی آن میان پیدا کرده‌بوده برای نشستن. گفت یکی از مردهاشان کناردستم نشسته‌بود. از قوم‌وخویش‌های دور مرحوم که جاشوی آب‌ها
بچه که بودم یکی از بچه های سرویس به نحو بدی بابام رو مسخره کرد چون چاق بود! بیچاره اون موقع اونقدر هم چاق نبود ولی همه اینها فکر میکنم به درواقع خانواده و تربیت برمیگرده به هر حال وقتی باز تکرارش کرد من آرزوی مرگ کردم برای بابای خودش یادم نی دقیقا چی گفتم فقط خیلی ناراحت شده بودم جلوی همه منو مسخره میکرد. منم نه، بابامو. خب شاید واکنشم طبیعی بوده باشه به عنوان یک بچه اما زدو پدر مادرش توی یک تصادف مردند. من تا مدتها عذاب وجدان داشتم که نکنه من
عشق واژه مقدس و کشتی نجات
به ابتذال کشیده شد برای رفع نیازمان
فریفتیم و فریفته شدیم
دلهای بسیار بردیم وخود دلباخته شدیم
زخمها زدیم و خود زخمی شدیم
چه بسیار زنانی که سالها
یادی را در دلشان زنده نگاه داشتند
حرفهای محبوب را سالها تکرار کردند
از هر کلام دلیلی برای عشق و تقدسش ساختند
هر روز گیسوان خود را بافتند
آراستند و به انتظار نشستند
چه بسیار دیدم مردانی را
در انتظار دیدار معشوقی که هیچگاه نیامد
به امید قهقهه های زنی
کاخها و باغهایی ساختن
«٢٤٣»أَ لَمْ‌ تَرَ إِلَى الَّذِینَ‌ خَرَجُوا مِنْ‌ دِیارِهِمْ‌ وَ هُمْ‌ أُلُوفٌ‌ حَذَرَ الْمَوْتِ‌ فَقالَ‌ لَهُمُ‌ اللّهُ‌ مُوتُوا ثُمَّ‌ أَحْیاهُمْ‌ إِنَّ‌ اللّهَ‌ لَذُو فَضْلٍ‌ عَلَى النّاسِ‌ وَ لکِنَّ‌ أَکْثَرَ النّاسِ‌ لا یَشْکُرُونَ‌ آیا ندیدى کسانى را که از ترس مرگ از خانه‌هاى خود فرار کردند،در حالى که هزاران نفر بودند،پس خداوند به آنها گفت:بمیرید(و آنها مردند،)سپس آنان را زنده کرد(تا درس عبرتى براى آیندگان باشند؟
اقا نمیدونی چقدر دلم میخواست منم قرن ۱۹ رو میدیدم . شانس نداریم که تو بدترین زمونه گیر کردیم تو بیخیال این حرفها. خب قسمتهای دیگه ای هم بود که بذارم ولی گفتم زیاد میشه. این کتاب عالیه. نشستم همه کتابایی هم که نام برده شده بود پایین صفحه نوشتم فکر کردم خاک تو سرت مائده ببین چقدر عقبیو هیچی انگار نخوندی. میدونم هیچوقت این لیست تموم نمیشه ولی بازم باید بیشتر و بهتر کار کنی وگرنه عقب میمونی و زمانو از دست میدی. چقدر من اتاق بالزاک رو دوست دارم. لعن
نام سوره: اعراف
معنی نام سوره: مکانی بین بهشت و جهنم
شماره سوره: 7
تعداد کل آیات سوره: 206 آیه
آیات مشهور:
آیه 43
آیه 46 - آیه اصحاب اعراف
آیه 54 تا 56 - آیه سخره
آیه 96 - آیه نزول برکات
آیه 142 - آیه و واعدناموسی
کلمه نماز در معنی فارسی سوره مائده به ترجمه دکتر الهی قمشه ای به نقل از سایت پارس قرآن:

آیه شماره 170:

"و آنان که متوسل به کتاب آسمانی شوند و نماز به پا دارند، ما اجر درستکاران را ضایع نخواهیم گذاشت."

نام سوره: انفال
معنی نام سوره: زیادی، غنیمت، هبر
نشانه های گنج
طراحی تومولوس به این صورت است که مزارهایی می باشد که برای پادشاه،خانواده پادشاه، آقایان منطقه و ثروتمندان ساخته شده است.در نزدیکی مناطق مسکونی و روی تپه هایی که از مناطق مسکونی به راحتی قابل رویت باشد ساخته می شدند.طراحی تومولوس اول در روی زمین اتاق قبر ساخته می شود،گاهاً نیز صخره زیر زمین کنده کاری شده و به شکل اتاق در می آید،جسد و اموالش پس از اینکه در این اتاق ها گذاشته شدند،با ابزار مختلفی رویش را می پوشاندند. 
 ساختار طرا
نگاهی اجمالی و مختصر بر شکل گیری وهابیت

اینجا بقیع و گریه اینجا جرم دارد / با چشم خیس اینجا تماشا جرم دارد
بوی سقیفه می دهد بی حرمتی ها / در شهر حیدر نام زهرا جرم دارد
اینجا هرانکس حرفی از عشق علی زد / اندازه تاریخ دنیا جرم دارد
حق زیارت نامه خواندن هم نداری / اسم مفاتیح الجنان ها جرم دارد
اینجا که یک روزی شبیه کربلا بود / حرف از حرم افسوس حالا جرم دارد
دست از روی دیوار ها بردار زائر / قصدت تبرک هست اما جرم دارد
هرگز مبادا اهت از سینه براید / جز اشک
سلام این پست خیلی سروته نداره و صرفا دردودله.
من یه مشکلی دارم.هر چند وقت یکبار بی‌دلیل یا بادلیل دچار افسردگی میشم.خودم این اسمو روش نمیزارم.من بهش میگم در خود فرو رفتن.روزخوش تو پست جدیدش یه حرف قشنگ زد.نوشته بود من بعد هر بار افسردگی آدم بهتری شدم نه بع از هر سختی.
داشتم به اجتماعی بودن فکر میکردم.مثلا یکی از بچه‌های طبقه سه دانشکده شدن.میدونی من همیشه ترس از اجتماع آدما داشتم.مسخره‌س که بگم یکی از دلایل خیلی جاها نرفتنم همین بوده اگرم تن
۱ـ انسانها نسبت به آنچه در بیشتر طول تاریخ بوده اند، در ۱۰۰ سال گذشته ۵۰٪ سنگین تر و ۴ اینچ بلندتر شده اند.    ۲ـ در ۵ هزار سال تاریخ تمدن بشری فقط یک بیماری ریشه کن شده: آبله    ۳ـ وقتی کریستف کلمب آمریکا را کشف کرد، همان موقع ۹۰ میلیون نفر که برابر با یک سوم جمعیت جهان میشده در آن قاره ساکن بوده اند.    ۴ـ Leif Erikson اولین اروپایی ای است که حتی ۵۰۰ سال قبل از کریتف کلمب وارد شمال آمریکا شد.

۵ـ ما در حال حاضر در صلح آمیز ترین قسمت تاریخ بشیریت

کتاب: محمد رسول خدا
نویسنده: آنه ماری شیمل
مترجم: حسن لاهوتی
نشر: انتشارات علمی و فرهنگی
این کتاب 425 صفحه ای مشتمل بر12 فصل است. به گفته مترجم، ترجمه این کتاب از روز 28 شهریور 1378 آغاز شده که در این زمان نویسنده در قید حیات بوده ولی هنگام انتشار وی بدرود حیات گفته است.
آنه ماری شیمل متولد 7 آپریل 1922 در شهر ارفورت آلمان بود. او مسیحی و در خانوادهای پروتستان به دنیا آمد. از کودکی به جهان شرق و اسلام علاقمند ش. شیمل در 19 سالگی از دانشگاه از دانشگاه برل
زاییده دو تفکر است: ترس از گذشته و اینده! ممکن است خیلی ها فکر کنند گرانی برای عدم تولید و نداشتن رونق ان باشد ولی ترس از اینده باعث می شود همه تولیدات را احتکار کنند! چه در انبار های دولتی (سیلوها) چه در انبار های عمومی(سردخانه ها) وچه در انبارهای خصوصی(فروشگاهی) و چه در انبارهای شخصی! چون می ترسند اینهمه تولید فقط خواب و خیال باشد و در اینده قحطی فراگیری صورت گیرد. و این کار دشمنان نیست! بلکه دوستان چنین ترسی را به دل می اندازند. همه به فکر انبار
پول چیست ؟ جامع ترین مقاله درباره پول و تاریخچه پول و تعریف پول ، روانشناسی پول
در ادامه با ما همراه باشید با موضوعات زیر
موفقیت با پول
پول چگونه درست میشود
قانون چاپ پول
تولید پول
باور درباره پول
انواع پول
ارزش پول
جامع ترین مقاله در مورد پول و کارایی پول و مزیت های پول ، تاریخچه پول و انواع پول از وبلاگ مدسه پولسازی مطالعه کنیدتوجه شما را جلب میکنیم برای مطالعه این مقاله کاربردی
آیا واقعا پول باعث گردش زمین است؟ بسیاری از مردم جهان با وج
درباره قیمت بیت کوین کش خوب است بدانیم :

بالاترین قیمت بیت کوین کش در تاریخ ۲۹ آذر ۱۳۹۶(20 December 2017) معادل 3,923.07 دلار بوده که همینک 92.50% پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحدهای در گردش بیت کوین کش 18.09 میلیون و تعداد کل واحدهای آن 21 میلیون خواهد بود.  جالب است بدانید هر فردی که در زمان ابداع و ساخت بیت کوین کش دارای اعتبار بیت کوین بوده است در واقع دارنده بیت کوین کش هم می شود .به زودی نمودارهای تحلیل قیمت بیتکوین کش را در همین نوشته درج می کنی

کتاب: محمد رسول خدا
نویسنده: آنه ماری شیمل
مترجم: حسن لاهوتی
نشر: انتشارات علمی و فرهنگی
این کتاب 425 صفحه ای مشتمل بر12 فصل است. به گفته مترجم، ترجمه این کتاب از روز 28 شهریور 1378 آغاز شده که در این زمان نویسنده در قید حیات بوده ولی هنگام انتشار وی بدرود حیات گفته است.
آنه ماری شیمل متولد 7 آپریل 1922 در شهر ارفورت آلمان بود. او مسیحی و در خانوادهای پروتستان به دنیا آمد. از کودکی به جهان شرق و اسلام علاقمند ش. شیمل در 19 سالگی از دانشگاه از دانشگاه برل

صفحه32 
گتو
قسمتی مشخص از شهر که
یهودیان در آن تجمیع میشدند و زندگی می کردند و واقعا مجبور میشدند فقط در آن قسمت
باشند
گتوهایی که در اروپا
بودند از سده 12 شروع شدند،اینکار  با
تصمیم مجلس مسیحی انجام شد که می خواستند یهودیان را از مسیحی ها جدا کنند. در
ادامه انقلاب فرانسه ( در پایان قرن 18) و گسترش ایده تساوی بین مردم ، گتو ها در
اروپا ملغی شدند.
در هنگام جنگ جهانی دوم ،
آدولف هیتلر ، دیکتاتور آلمانی دستور داد همه یهودیان را در نقاطی که اشغال می ک
پول چیست ؟ جامع ترین مقاله درباره پول و تاریخچه پول و تعریف پول ، روانشناسی پول
در ادامه با ما همراه باشید با موضوعات زیر
موفقیت با پول
پول چگونه درست میشود
قانون چاپ پول
تولید پول
باور درباره پول
انواع پول
ارزش پول
جامع ترین مقاله در مورد پول و کارایی پول و مزیت های پول ، تاریخچه پول و انواع پول از وبلاگ مدسه پولسازی مطالعه کنیدتوجه شما را جلب میکنیم برای مطالعه این مقاله کاربردی
آیا واقعا پول باعث گردش زمین است؟ بسیاری از مردم جهان با وج
تمام روز را راه رفتیم. تکه‌ای را با ماشین. تکه‌ای را با اتوبوس. این‌بار از اتوبوس نترسیدم. خودم را توجیه کردم که ایستگا‌ه‌ها متفاوت هستند. آدم ها تغییر کرده‌اند.اتوبوس شلوغ نبود. صندلی‌ای برای نشستن پیدا کردیم. حرفی نمی‌زدم. خواستم بگویم مرا به کلیسای وانک هم ببر. نمی‌دانم چطور بروم. کلامم را خوردم. من رشت بودم. چرا باید همچین چیزی را می‌خواستم.سر در ورودی گورستان به ارمنی چیزی نوشته شده بود. هرچه چشمانم را ریز کردم تا بخوانم ، نتوانستم.
کیفیت اصلی: (حجم 19 مگا بایت)

السلام علیک یا حسن بن علی(ع)

بر ماه شب نیمه ی این میکده سوگند
مثل تو ندیده است کسی کودک دلبند

خورده دلم از صبح همان روز نخستین
با مهر تو ای دست گل فاطمه پیوند

در لطف و عطا و کرم و بخشش و رحمت
گشتیم و ندیدیم کسی را به تو مانند

هر گوشه ای از نام تو حاجات گرفتند
از کوفه بگو تا به بخارا و سمرقند

حاتم که زبانزد شده در جود و سخاوت
یک عمر, بساطش به در خانه ات افکند

در بند توام, عبد توام, نام تو بردم
کوه گنهم را به تو بخشی
تاریخ و تاریخ‌خوانی حکایتی جذاب و تا حدودی مظلوم دارد. از آن جهت مظلوم که طیف وسیعی از کسانی که تاریخ را به صورت غیر حرفه‌ای یا غیردانشگاهی دنبال می‌کنند، فقط جنبۀ روایی و قصه‌گون تاریخ برایشان جذّاب یا برجسته است. البته این موضوع به خودی خود اشکال و ایرادی ندارد. قصّه، روایت و داستان همیشه جذاب بوده اند، ولی اینکه کل تاریخ را قصّه و داستان بینگاریم به این علم ظلم کرده‌ایم.
یکی از منابع خوب تاریخی، هم برای پژوهشگران این حوزه و هم برای تار
ضرورت توجه به مضرات کسیه های پلاستیکی
ﺴﻪﻫﺎی ﻼﺳﺘ از ﺳﺎل 1970 ﻫﻤﺮاه ﺑﺎ ﺗﻐﺮ ﺷﻞ و روﻪ ﺧﺮﺪ ﺟﻮاﻣﻊ ﻣﺪرن وارد ﺣﺎت روزﻣﺮه اﻧﺴﺎنﻫﺎ ﺷﺪهاﻧﺪ. اﻣﺮوزه اﺳﺘﻔﺎده از اﻦ ﺴﻪﻫﺎ ﺑﻪﺻﻮرت ﺴﺘﺮده و ﻓﺰاﻨﺪه ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻗﻤﺖ ﺎﻦ و ﺎرا ﻏﺮﻗﺎﺑﻞاﻧﺎرﺷﺎن در ﺸﻮرﻫﺎی ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺟﻬﺎن رواج دارد. ﻧﻈﺮ ﺑﻪ اﻨﻪ اﻦ ﺴﻪﻫﺎ، ﺗﻮﺳﻂ ﺻﺎﺣﺒﺎن ﺴﺐوﺎر ﺑﻪﺻﻮرت راﺎن در اﺧﺘﺎر ﺧﺮﺪاران ﻗﺮار ﻣﺮد، ﻣﺼﺮفﻨﻨﺪﺎن اﻏﻠﺐ ﻣﺤﺪودﺘ ﺟﻬﺖ اﺳﺘﻔﺎده
ضرورت توجه به مضرات کسیه های پلاستیکی
ﺴﻪﻫﺎی ﻼﺳﺘ از ﺳﺎل 1970 ﻫﻤﺮاه ﺑﺎ ﺗﻐﺮ ﺷﻞ و روﻪ ﺧﺮﺪ ﺟﻮاﻣﻊ ﻣﺪرن وارد ﺣﺎت روزﻣﺮه اﻧﺴﺎنﻫﺎ ﺷﺪهاﻧﺪ. اﻣﺮوزه اﺳﺘﻔﺎده از اﻦ ﺴﻪﻫﺎ ﺑﻪﺻﻮرت ﺴﺘﺮده و ﻓﺰاﻨﺪه ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻗﻤﺖ ﺎﻦ و ﺎرا ﻏﺮﻗﺎﺑﻞاﻧﺎرﺷﺎن در ﺸﻮرﻫﺎی ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺟﻬﺎن رواج دارد. ﻧﻈﺮ ﺑﻪ اﻨﻪ اﻦ ﺴﻪﻫﺎ، ﺗﻮﺳﻂ ﺻﺎﺣﺒﺎن ﺴﺐوﺎر ﺑﻪﺻﻮرت راﺎن در اﺧﺘﺎر ﺧﺮﺪاران ﻗﺮار ﻣﺮد، ﻣﺼﺮفﻨﻨﺪﺎن اﻏﻠﺐ ﻣﺤﺪودﺘ ﺟﻬﺖ اﺳﺘﻔﺎده
 بسم الله الرحمن الرحیم-نظریات شخصی است- عجیب است یک  مشت احمق خودشان را  باچند فرضیه احمقانه گول میزنند نمیتوانند حقایق درک کنند ویاقبول کند- واز تریبون بی بی سی- مزخرفاتی  مداوم قره قره میکنند- نکته اول  امام راحل عظمت  صلواته الله علیه والسلم فریازد علما  ومردم ومسلمین بداد اسلام برسید وزمانی که ایشان به ایران  امد گفتند شماتعدی به غرب دادید ایشان گفتند خیر و وفقط گفتم اسلام  دمراکسی خاص خودرا دارد ومطالب ان منطقی است  نیاز نیست که بگو
نقد رمان قلعه دیجیتالی
نقد رمان قلعه دیجیتالی : آمریکایی­ ها سالم هستند و توانمند و دشمنشان معلول !!!

نقد رمان قلعه دیجیتالی، نویسنده: دان براوون قلعه دیجیتالیِ اطلاعاتی آمریکا، یک قلعه بسیار پیشرفته و محکم است و غیرقابل نفوذ!یک ژاپنی که بر اثر بمباران شیمیایی امریکا معلول به دنیا آمده است، به مرور زمان نفرتش از آمریکا از بین می­ رود و جذب سازمان اطلاعاتی و رمزشکن آمریکا می­ شود.
در قلعه دیجیتالی آمریکا، تمام مکالمات، تمام ایمیل­ها و نام

بر ماه شب نیمه ی این میکده سوگند

مثل تو ندیده است کسی کودک دلبند

خورده دلم از صبح همان روز نخستین

با مهر تو ای دست گل فاطمه پیوند

در لطف و عطا و کرم و بخشش و رحمت

گشتیم و ندیدیم کسی را به تو مانند

هر گوشه ای از نام تو حاجات گرفتند

از کوفه بگو تا به بخارا و سمرقند

حاتم که زبانزد شده در جود و سخاوت

یک عمر, بساطش به در خانه ات افکند

در بند توام, عبد توام, نام تو بردم

کوه گنهم را به تو بخشید خداوند

حکاک ازل شیر اُحد, نام حسن را

ب
به نام خدای مهدی عج

اثبات حقانیت اسلام ؛ چگونه باکتری به گوشت حلال نفوذ نکرد!ماجرا این گونه بود که در یکی از رستوران های آمریکا به نامjack in the boxتقریباً حدود ۶ یا ۷ سال پیش اتفاقی افتاد که عده ای از این اسهال خونی مردند و بعد که یک مقدار تحقیقات شد معلوم شد که علت این باکتری ها بوده این باکتری ها البته در دستگاه های گوارشی مثل روده و... هست یعنی در بدن همه ی انسان ها هست ولی وقتی از طریق خوردن وارد بدن بشود باعث ابتلابه اسهال خونی خواهد شد که درصد
نقد رمان قلعه دیجیتالی

نقد رمان قلعه دیجیتالی : آمریکایی­ ها سالم هستند و توانمند و دشمنشان معلول !!!

نقد رمان قلعه دیجیتالی، نویسنده: دان براوون قلعه دیجیتالیِ اطلاعاتی آمریکا، یک قلعه بسیار پیشرفته و محکم است و غیرقابل نفوذ!یک ژاپنی که بر اثر بمباران شیمیایی امریکا معلول به دنیا آمده است، به مرور زمان نفرتش از آمریکا از بین می­ رود و جذب سازمان اطلاعاتی و رمزشکن آمریکا می­ شود.
در قلعه دیجیتالی آمریکا، تمام مکالمات، تمام ایمیل­ها و نا

✏️نظریات اشپنگلر و توینبی را هم که کنار بگذاریم، نمونه مشهوری برای مقایسه کردن داریم: مقایسه زوال تمدنها. قطعا این درست است که امپراتوری روم در سده دوم میلادی تمدنی شکوفان به بار آورده بود که در آن بخش هایی از اروپا و آسیا و آفریقا که این امپراتوری حکم میراند، تمدنی بسیار والا شمرده می شد. امپراتوری روم، تمدن اقتصادی بسیار بلندمرتبه ای هم داشت که بر شالوده اشکالی از تقسیم کار بنا شده بود. آن اقتصاد، در قیاس با اوضاع کنونی ما، ابتدایی بود،
عاقبت_حسودی روزی و روزگاری درسرزمینی، زنى بود بسیار حسود، همسایه اى داشت به نام خواجه سلمان که مردى ثروتمند و بسیار شریف و محترم بود، زن بر خواجه رشک میبرد و مى کوشید که اندکى از نعمت هاى آن مرد شریف را کم کند و نیک نامى او را از میان ببرد؛ ولى کارى از پیش نمى برد و خواجه به حال خود باقى بود. عاقبت روزى تصمیم گرفت، که خواجه را مسموم کند، حلوایى پخت و در آن زهرى بسیار ریخت و صبحگاهان بر سر راه خواجه ایستاد؛ هنگامى که خواجه از خانه خارج شد، حلوا
- وجود ، پایه اصلی حکمت ملاصدرا می باشد :
. در فلسفه ملاصدرا ،وجود با هستی فرق دارد .وجود ستون هستی است و پایه ای است که هستی روی آن قرار دارد . 
. وجود هست و نمی توان منکر موجودیت آن شد . اندیشه یک دیوانه هم دال بر موجود بودن وجود هست .زیرا اگر وجود نبود ، دیوانه دارای اندیشه نمی شد . 
. دیوژن ، خم نشین حکیم یونانی می گفت : 
وجود چیزی است که بعد از اینکه مرگ آمد از بین می رود .و نیز گفت : " تا من هستم ، مرگ نیست و وقتی مرگ آمد ، من نیستم و لذا من و او باهم ک
این قسمت: به پایان آمد این جنگ و نبرد  حکایت همچنان باقیست :)
و به پایان رسیدن پادشاهی کیخسرو...
در ابتدای این داستان، فردوسی شروع به ستایش سلطان محمود می کند و او را به فریدون تشبیه می کند. اواسط همین ابیات ما متوجه می شویم که فردوسی به شصت و پنج سالگی رسیده:
چنین سال بگذاشتم شصت و پنج/ بدرویشی و زندگانی به رنج
پی افگندم از نظم کاخی بلند/ که از باد و بارانش ناید گزند
بر این نامه بر سال ها بگذرد/ همی خواند آن کس که دارد خرد
کنون زین سپس نامه باستان/
پای درس اخلاق آیت‌الله مجتهدی-54؛
 پنج مکانی که حرف زدن از دنیا، در آن عبادت هفتاد سال را نابود می‌کند!

پیامبر(ص) فرمودند: «در روز قیامت، از داخل جهنم عقربی خارج می شود که سر آن عقرب در آسمان هفتم است و دمش در ته زمین و دهانش هم از مشرق تا مغرب است. آن عقرب می گوید: آنهایی که با خدا و پیامبرش جنگ داشتند کجا هستند؟» 

گروه دین و اندیشه «خبرگزاری دانشجو»؛ ملا محمدعلی مجتهد، معروف به مرحوم آیت‌الله احمد مجتهدی تهرانی از علمای به نام تهران بود که
به نام خدای مهدی عج

اثبات حقانیت اسلام ؛ چگونه باکتری به گوشت حلال نفوذ نکرد! لیلا شهرستانی محقق علوم اسلامی هستند که در امریکا زندگی می کنند و در
رشته میکرو بیولوژی تحصیل کرده اند. وی دوره لیسانس را در دانشگاه
کالیفرنیا استیت یونورسیتی فولرتون در رشته بیولوژی و دوره فوق لیسانس را
در کالیفرنیا استیت پالی تکنیک یونورسیتی در رشته میکرو بیولوژی سپری کرده
اند .در جریان تحقیقات دانشگاهی جرقه ای در مطالعات میان رشته بین علوم
اسلامی و میکرو
یک:
تورا اگر به کفن ... نپیچیده اند ... درد من!
خفته ام درون قبر تو... با کفن!... باور کن!
دو:
پیچید آوای سرمای زمستان ... توی بهار من!
لعنت که غنچه ام! از اجبار گل شدن!...
سه:
اگر خواب دیدم که تو دوباره زنده ای...
دلیل آن که ؛در آغوش می کشم (شبها) خیال تو!

چهار:
انتقام... کندن رگ من بود از ریشه ی تنم!
تو ... ارزش روح مرا هرگز ... داشتی؟!
پنج:
درسرزمین مرگ ... مرا تاب داده اند ...
من رفتنم به آسمان ... کار هر دقیقه است ...
شش:
مزار شش گوشه ات را دیگر به تن کنم ...
آن پیرهن که
مولانا جلال الدین بلخی ،سراینده کتاب مثنوی معنوی ، دانسته یا نا دانسته مراحل ترقی را از بودائیان اقتباس کرده و د رکتاب خود چنین می گوید که : 
از جمادی مردم و نامی شدم 
وز نما مردم به حیوان سر زدم 
مردم از حیوانی و آدم شدم 
پس چه ترسم کی ز مردن کم شدم 
جمله دیگر بمیرم از  بشر 
تا بر آرم از ملائک بال و پر 
و زملک هم بایدم جستن ز جو 
کل شیئی هالک الا وجهه 
بار دیگر از ملک قربان شوم
آنچه اندر وهم ناید  آن شوم 
پس عدم گردم همچون ارغنون 
گویدم کانا الی
تست هوش استاندارد بین المللی

تستی که در زیر مشاهده می کنید، شاید در عین حال که ساده ترین، بلکه تعیین کننده ترین تست هوش آی کیو باشد. برای انجام این تست باید بعد از خواندن هر سوال در عرض تنها 5 ثانیه به آن پاسخ درست را بدهید و در نزد خودتان یادداشت کنید. در پایان تعداد پاسخهای درست شما ضرب در 10 می شود و میزان آی کیو شما را نشان میدهد .
با ایـن "تست آی کیو" و تست هوش، IQ خـود را مشخـص کنیـد:
1. بعضی از ماه ها 30 روز دارند بعضی 31 روز چند ماه 29 روز دارد؟
پند تاریخ-!!

بسم الله الرحمن الرحیم- نظریات شخصی است—رژِیم پهلوی- ان زمان دوگزینه بیشتر نداشت برای حل مسائل ایران- یا شرق ویا غزب ایران- درعمل نشان داده شده که برای مرحوم دکترمصدق هم این چنین بود مقابله با انگلستان کاری اسان نبود- حال انزمان بهترین گذینه غرب بود چون به روسها نمیشد به انها اعتماد کرد—لذا باید چپاول انها را تاحدی قبول کرد- زمانی که یهودیان مداوم از جالوت ضربه میخوردند وزمین ازدست میدادند وباج میگرفت ولی چون ثروتمندان کمت
برنامه
گروه معارف و مناسبتهای ِ رادیو ایران تقدیم میکند.
به افق آفتاب
به وقت ِ قرار ِ دل ، موعد اذانگاهی  و زمان ِ گفتگوی ِ  ما با خدای ِ بزرگه.
به نام ِ خدایی که حافظه همه ما و نگاهش همیشه به ماست.
به نام ِ خدایی که بهترین و مهربون ترین مراقب ِ ماست.
چه رسم ِ خوبیه که ما کارهامونو با نام ِ خدا شروع میکنیم و به یادش هستیم
چون ب

ماجرای خورشید و باد
  یکبار باد و خورشید با هم بحث می کردند. باد گفت: "من از تو قوی ترم." خورشید گفت: "نه ، تو از من قوی تر نیستی" درست در همان لحظه مسافری را دیدند که در حال عبور از جاده بود. او شالی به خود پیچیده بود. خورشید و باد توافق کردند که هرکس بتواند مسافر را از شال خود جدا کند، قوی تر است. باد نوبت اول را گرفت. او با تمام توانش وزید تا شال مسافر را از شانه هایش جدا کند. اما هرچه باد سخت تر می وزید، مسافر شال را محکم تر به بدنش می چسباند. تقلای
   JIKJIK,PISHI              انجمن ادبیات داستانی دریچه کلیک کنید}{}{}{}{ 
 رشت تن پوش زرد خزان به تن دارد ، وباغ بزرگ هلو در خط خمیده ی گذر امین الضرب به خواب فرو رفته ، پسرکی در همسایگی بنام شین ، میگفت ؛ غروب های خزان خورده ی ایام در دلش بشکه های هجران عشق بهار را جابجا میکنند ، اما نمیدانم کدام بهار را میگفت!?... بهار رفته بر باد تقویم چهار برگ دیواری را?.. یا بهار جفای مهربانی که نرفته از یادش را ...? 
لباسهایم را پوشیدم، آنقدر لاغر شده بودم كه در تنم مى ر
تقویم شیعه
نهم ربیع الاول
۱- قتل عمر بن خطاب
در آخر شب نهم ربیع الاول سال ۲۳ هجری قمری عمر بن الخطاب از دنیا رفته است، و قول اهل سنت روز چهارشنبه ۲۶ ذی الحجه است. 
این روز روز شادی اهل بیت علیهم السلام و انبیاء و ملائکه و ساکنان اعلی علیین و دوستان امیر المومنین علیه السلام و اولاد طاهرین ایشان است چرا که در این روز نفرین حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا علیها السلام به اجابت رسید. روزی عظیم الشأن است و روز سرور شیعه و عید بزرگ آن‌هاست. حضرت رسول صلی
زاییده دو تفکر است: ترس از گذشته و اینده! ممکن است خیلی ها فکر کنند: گرانی برای عدم تولید و نداشتن رونق ان باشد، ولی ترس از اینده باعث می شود: همه تولیدات را هرچند سه برابر، احتکار کنند! چه در انبار های دولتی (سیلوها) چه در انبار های عمومی(سردخانه ها) وچه در انبارهای خصوصی(فروشگاهی) و چه در انبارهای شخصی! چون می ترسند اینهمه تولید، فقط خواب و خیال باشد و در اینده، مثل گذشته ستم شاهی، قحطی فراگیری صورت گیرد. همه به فکر انبار کردن هستند: حتی در بدن خ
اوایل اردیبهشت بود. عرض خیابان میرزای شیرازی را رد می‌کردم که گوشی‌ام زنگ خورد. جلوی نشر چشمه که رسیدم جواب دادم. آقای کاردر بود. گفتم: «چه حسن تصادفی! خودم هم کارتان داشتم.» پنج دقیقه پیش از الفیا بیرون زده بودم. حرف آقای کاردر بود. تازه دبیر روایت الفیا شده بودم. تجربه‌ی فیروزه‌ی آقای کاردر را می‌خواستم بدانم. حرفم که تمام شد کارش را گفت. «یک روایت پنج هزار کلمه‌ای درباره‌ی محرم از شما می‌خواهم. قرار است در جلد دوم مجموعه‌ی کآشوب منتشر ش
آنهاییکه می گفتند دین از علم و سیاست جدا است، ببینند که مذهب چه کرده! رئیس جمهور اسرائیل می گوید: من دست آنکسی را می بوسم، که موشکهای ایران را نقطه زن کرد! شاید او نداند ولی همه ایرانی ها می دانند که: پدر موشکی ایران شهید شده است! او برای نقطه زن کردن موشک ها، دو راهکار اساسی داشت: اول اینکه وضو می گرفت و فرمول ها را می نوشت. بعد هم می خواست موشک ها مردم را اذیت نکند. همه موشکی های ایران، مانند ابن سینا، برای کشف فرمول اول وضو می گرفتند، و دو رکعت ن
همه وکیل های ایران خوب هستند، ولی برای دفاع از ضد انقلاب! یا حمله به ارکان نظام و قانون اساسی. یکی از انها حاضر نیست: از اسلام و انقلاب دفاع کند! حتی از منافع کشور دفاع نمی کنند. نمونه اش قرارداد میلیاردی مربی تیم ملی، که همه چیز به نفع دشمن است. تمام قراردادهای فدراسیون ها همینطور است: با اینکه همه مشاور حقوقی و کیل دارند، ولی هیچ قراردادی به نفع ایران بسته نمی شود. در برجام هم که اینهمه دقت کردند! و ادعا می کردند: ترس از جنگ را از سر ایران بردند

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها